У 2025 році українці активніше купували нові та “свіжопригнані” легкові автомобілі, встановивши кілька рекордів у купівлі електромобілів. Про це повідомляється в аналітиці Інституту досліджень авторинку.
Про це розповідає UBB
Водночас сегменти комерційного транспорту, зокрема вантажівок (з повною масою понад 3500 кг, включно з сідловими тягачами) та LCV (буси й фургони), продемонстрували зниження обсягів.
“І це поганий знак, який свідчить про зниження інтересу перевізників до такого типу транспорту, що виникає внаслідок зменшення обсягів замовлень на перевезення, котре спричиняє загальне уповільнення економіки в країні”, – зазначають експерти.
Попри загальний тренд на оновлення автопарку, відзначається падіння сумарних обсягів торгів автобусами. Згідно з аналітикою, ринок легкових автомобілів показав позитивні результати: зросли обсяги торгів новими легковиками та імпорту, але зменшилась кількість угод на внутрішньому ринку.
Фактично спостерігалося балансування між цими підсегментами через значний попит на електромобілі, який стрімко зростав до кінця минулого року.
Щодо електромобілів, то в 2025 році було встановлено рекорди: сумарне поповнення парку перевищило 100 тисяч транспортних засобів на рік. Лише у грудні прибуло 31 тисяча електромобілів, що більше, ніж загалом з 2012 по 2022 роки, згідно з аналітикою.
В сегменті фургонів та бусів (LCV) спостерігається помітне зниження інтересу до нових машин на 10%, тоді як імпорт вживаних автомобілів зріс на 18%, а обсяги на внутрішньому ринку зменшилися на 52%.
Крім того, на ринку вантажних автомобілів усі підсегменти показали негативну динаміку. Купівля нових вантажівок зменшилася на 23% у порівнянні з 2024 роком, “свіжопригнаних” – на 31%, а угоди на “вторинці” скоротилися на 42%.
Водночас у сегменті автобусів спостерігається збільшення інтересу перевізників до нових машин на 15%, а імпорт автобусів з пробігом зріс на 32%, тоді як внутрішні перепродажі зменшилися на 36%.