Імпорт сирів в Україну зріс на 15% у першому півріччі 2025 року

Ціни на їжу в іспанському та українському супермаркеті: порівняння

Протягом першого півріччя 2025 року Україна суттєво збільшила імпорт сирної продукції, переважно з європейських країн. Зокрема, обсяги ввезення твердих і напівтвердих сирів зросли на 15% порівняно з аналогічним періодом 2024 року. Імпорт білих сирів збільшився на 18%, а плавлених – на 7%.

Про це розповідає UBB

Ввезений обсяг перевищує минулорічний

Стан українського ринку сирів

Український ринок сирів наразі перебуває у стагнації через декілька ключових факторів. Основними причинами є висока вартість продукції та традиційний сезонний спад попиту в середині літа. Незважаючи на те, що в червні імпорт сиру знизився на 16% порівняно з травнем, це не вплинуло суттєво на загальну динаміку зростання імпорту.

Водночас українські виробники демонструють позитивні результати на експортних ринках. За перше півріччя 2025 року експорт напівтвердих сирів з України зріс на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Ціни на сири в українських супермаркетах

На українському ринку спостерігається різноманітність цін на сири залежно від торговельної мережі. Наприклад, твердий сир “Звени Гора голландський 45%” у провідних мережах супермаркетів коштує в середньому 534,03 грн/кг, що на 7 грн менше, ніж у червні. Діапазон цін у різних мережах варіюється від 425 до 589,5 грн/кг:

  • Metro пропонує продукт за ціною 587,6 грн/кг
  • Auchan реалізує за 425 грн/кг
  • Megamarket встановив ціну 589,5 грн/кг