Фактори стримування інвестицій у видобуток
Під час конференції Mining Day 2025 заступник міністра економіки Єгор Перелигін зазначив, що існує кілька факторів, які заважають залученню інвестицій у видобуток корисних копалин в Україні. Серед них війна, пошук довгострокового фінансування та адаптація геологічної інформації до міжнародних стандартів. Перелигін також відмітив, що друга проблема може бути частково вирішена за допомогою Американсько-Українського інвестиційного фонду. Держава, у свою чергу, працює над покращенням зрозумілості геологічної інформації для потенційних інвесторів.
Про це розповідає UBB
Ситуація в галузі надрокористування
Юлія Лушпієнко, представниця видобувної компанії BGV Group Management, підтвердила, що однією з основних проблем є невідповідність українського законодавства міжнародним стандартам у галузі надрокористування. Вона також зазначила, що висока вартість електроенергії може стримувати інвесторів від розвитку переробних потужностей в Україні.
Попри ці виклики, 78% компаній у сфері надрокористування вважають цю галузь в Україні інвестиційно привабливою. З них 68% продовжують інвестувати, а у 2023-2025 роках 50% компаній інвестували в галузь до $10 млн.