Міністр аграрної політики України Віталій Коваль під час засідання Ради ЄС із сільського господарства наголосив на важливості встановлення прогнозованого партнерства між Україною та Європейським Союзом без жодних привілеїв для окремих сторін.
Про це розповідає UBB
“Україна не просить привілеїв. Ми просимо про партнерство, яке працює в умовах війни. Це про рівні, прозорі та передбачувані правила торгівлі, які допомагають нам вистояти”.
Важливість підтримки агросектору в умовах війни
Віталій Коваль підкреслив, що український агросектор зазнав значних втрат через агресію російської федерації — сума збитків вже перевищує 83,9 мільярда доларів. Тільки за останні дні рф здійснила понад 900 ракетних та дронових атак по території України. Міністр наголосив, що для збереження стійкості сільського господарства країни критично важливо мати прозорі та передбачувані торговельні відносини з Європейським Союзом. Адже аграрний сектор становить 17,5% ВВП України та забезпечує 59% експорту.
Позиції країн ЄС щодо торгівлі агропродукцією
Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський, чия країна наразі головує в ЄС, заявив, що під час формування нової торговельної угоди Україна-ЄС необхідно враховувати інтереси всіх держав-членів. Польща, яка сама є експортером збіжжя, не зацікавлена в імпорті українського зерна. Водночас такі країни як Німеччина, Іспанія та Італія мають інтерес до імпорту сільськогосподарської продукції з України.
Сєкєрський додав, що поки тривають переговори щодо нових торговельних умов, із 6 червня Україна та ЄС повернуться до правил, визначених Угодою про асоціацію. Це означатиме запровадження обмежень на обсяги експорту української агропродукції до країн ЄС.