Делегація Міністерства розвитку громад та територій України під керівництвом заступника міністра Андрія Кашуби взяла участь у програмі професійного обміну «Зміцнення системи управління портами», яка організована за підтримки Державного департаменту США. В рамках цієї програми українські представники відвідали кілька ключових портових об’єктів у США, щоб ознайомитися з досвідом американської системи управління портами та інфраструктурними рішеннями, що забезпечують їхню ефективність і безпеку.
Про це розповідає UBB
Досвід США у управлінні портовою інфраструктурою
«Американська система управління портами демонструє цілісність і ефективність: немає поділу на морську чи річкову галузь – це єдина інфраструктура під управлінням держави за уніфікованим підходом. Всі порти працюють за принципом «порт-лендлорд» – як єдині землекористувачі, що володіють і утримують критичну інфраструктуру: причали, території, залізничні під’їзди», – зазначив Кашуба.
За його словами, завдяки єдиному законодавчому регулюванню держава отримує можливість ефективно управляти портовим майном, здійснювати нагляд та контроль, а також забезпечувати національну безпеку. При цьому бізнес отримує прозорі та чіткі правила доступу до портових активів та можливості для інвестицій.
”Вивчення цієї моделі дає нам глибше розуміння, як можна будувати системний підхід до управління портовою галуззю в Україні”, – додав Кашуба.
Практичний досвід американських портів
У рамках візиту у Джексонвіллі українська делегація ознайомилася з модернізацією інфраструктури порту JAXPORT, з особливим акцентом на державно-приватне партнерство та інноваційні логістичні рішення. Учасники обговорювали підвищення ефективності інтермодальних перевезень і застосування сучасних технологій для оптимізації логістичних процесів.
В Талсі українські представники відвідали порт Катуса та ознайомилися з проєктами мультимодальних перевезень, співпрацею з промисловим парком і розвитком інфраструктури у партнерстві з приватним сектором. Це дозволило їм краще зрозуміти регіональні особливості та перспективи розвитку водного транспорту.
У портах Маскогі та Оуклі обговорювалися ініціативи щодо залучення інвестицій у портову діяльність і впровадження передових практик вантажних перевезень.
Також у Лос-Анджелесі українські фахівці відвідали порти Лос-Анджелеса, Лонг-Біч і Уайнімі, щоб ознайомитися з передовими технологіями та логістичними рішеннями, що сприяють підвищенню ефективності роботи портової інфраструктури США.
«Отримані напрацювання та кращі практики стануть основою для подальшої роботи над вдосконаленням управління портовою галуззю та розвитком внутрішніх водних шляхів і судноплавства в Україні, а також сприятимуть впровадженню ефективних рішень, що підвищать логістичну спроможність держави», – наголосили у міністерстві.