Росія здійснює економічну війну, знищуючи аграрну та портову інфраструктуру України

Як Росія веде економічну війну проти України, знищуючи її аграрну і портову інфраструктуру?

Міжнародна юридична організація Global Rights Compliance визначила дії російської федерації щодо цілеспрямованих атак на аграрну інфраструктуру України як прояв економічної війни. Метою цих дій є руйнування сільськогосподарського та експортного потенціалу України шляхом окупації, крадіжок і привласнення зерна, а також блокади портів і ударів по об’єктах, пов’язаних із логістикою та зберіганням сільгосппродукції.

Про це розповідає UBB

Втрати української аграрної галузі та вплив на світовий ринок

Згідно з даними у звіті організації, до початку повномасштабного вторгнення росії Україна забезпечувала майже 12% світового експорту пшениці і була ключовим гравцем на ринку продовольства та добрив. Однак агресія призвела до порушення стабільності в агросекторі, суттєвого зменшення експорту та погіршення ситуації з продовольчою безпекою у світі.

Атаки на порти та наслідки для інфраструктури

У липні 2022 року була започаткована Чорноморська зернова ініціатива, однак росія перешкоджала її реалізації, а вже в липні 2023 року повністю вийшла з угоди та почала масштабні атаки на зернову інфраструктуру України. Найбільше постраждали порти Одеси, Рені та Ізмаїла, а також елеватори, ферми, прикордонні переходи та іноземні торговельні судна. Проведене розслідування засвідчило, що удари були навмисними, і для цього росія застосовувала високоточну зброю.

«Описані у звіті атаки призвели до пошкодження або знищення понад 101 000 квадратних метрів зерносховищ. Експерти вважають, що ці удари мають ознаки воєнних злочинів і спрямовані не лише на економіку України, але й на її ідентичність, довкілля і глобальну продовольчу безпеку».

Таким чином, дії російської федерації створюють загрозу як для української економіки, так і для стабільності світових продовольчих ринків.