У квітні 2026 року аграрний сектор України зазнав серйозного тиску через рекордно високі ціни на дизельне паливо, які досягли 92 грн за літр. Це суттєво ускладнило роботу аграріїв, оскільки витрати на пальне стали непосильними для багатьох господарств.
Про це розповідає UBB
Однак у травні 2026 року ситуація почала змінюватися: ціни на дизель почали знижуватися. Це стало можливим завдяки зниженню світових цін на нафту та збільшенню обсягів постачання пального в Україні. Такі зміни можуть позитивно вплинути на аграрний сектор, адже зменшення витрат на паливо дозволить аграріям зберегти більшу частину своїх доходів та інвестувати в розвиток технологій.
Перспективи для водіїв та аграріїв
Зниження цін на дизель позитивно позначиться не лише на аграрному секторі, а й на звичайних водіях. Це може призвести до зменшення витрат на перевезення, що в свою чергу вплине на вартість товарів. Водії зможуть заощадити на паливі, що зробить поїздки менш витратними.
Аграрії сподіваються, що зниження цін на дизель дозволить зменшити собівартість продукції, що, у свою чергу, може вплинути на ціну продуктів на ринку. Це особливо важливо в умовах високої інфляції та економічних викликів, з якими стикається країна.