Ціни на картоплю в Україні: що очікувати найближчим часом

Названо найвигідніший період для закупівлі картоплі

Ситуація на ринку картоплі в Україні є значно кращою, ніж у попередньому році. Наразі відсутні передумови для зростання цін, за винятком можливого різкого погіршення погодних умов. Про це в коментарі зазначив Сергій Рибалко, член директорії Української асоціації виробників картоплі.

Про це розповідає UBB

“Ніяких причин для підняття цін немає. Якщо не буде ніяких катаклізмів, наприклад, дощів затяжних на три тижні чи морозів до 5-10°C – то ніяких передумов для того, щоб ціни на картоплю зросли, я не бачу”.

Згідно з його словами, в даний час триває активне збирання картоплі, врожай вже сформований і перевищує минулорічний на 10-15% завдяки збільшенню площ насаджень. Окрім того, цього року Європа також відзначає гарний врожай картоплі, що чинить тиск на український ринок.

“Зараз багато бюджетних заготівель, в тому числі ті, хто працюють на армію, роблять закупки польської картоплі. Тому такого дефіциту, як в минулому році, не буде”, – додав виробник.

Ціни на картоплю в супермаркетах України

В супермаркетах України ціни на картоплю варіюються. Наприклад, у мережі Сільпо кілограм рожевої картоплі коштує 11 гривень, в Novus – кілограм білої картоплі можна знайти за 14,99 гривні, а в АТБ цей овоч продається по 12,95 грн/кг.