Amazon інвестує $5 млрд в Anthropic з можливістю до $25 млрд

Amazon інвестує $5 млрд в американський ШІ-стартап Anthropic і збільшить вкладення до $25 млрд

Компанія Amazon оголосила про нові інвестиції в розмірі $5 млрд в стартап Anthropic, що спеціалізується на штучному інтелекті. Це рішення є частиною стратегії зміцнення партнерства між двома компаніями на фоні посилення конкуренції у сфері технологій штучного інтелекту.

Про це розповідає UBB

Згідно з повідомленнями, угода була укладена при оцінці Anthropic в $350 млрд, без урахування нового фінансування. Це свідчить про те, що Amazon змогла домовитися про вигідніші умови, ніж інші інвестори. На початку року Anthropic залучила $30 млрд у фінансуванні з оцінкою в $380 млрд, а пізніше отримала пропозиції з оцінкою понад $800 млрд.

Anthropic, розробник чат-бота Claude та інструменту для програмування, планує інвестувати понад $100 млрд у хмарні технології та чипи Amazon протягом наступного десятиліття. Після оголошення про угоду акції Amazon зросли приблизно на 3% під час позабіржових торгів.

Amazon вже є одним з найбільших інвесторів Anthropic, раніше інвестувавши близько $8 млрд. Таке партнерство забезпечує Amazon доступ до провідної моделі штучного інтелекту та великого клієнта для своїх чипів Trainium. Anthropic, в свою чергу, отримує доступ до великої бази корпоративних клієнтів Amazon — понад 100 000 користувачів використовують моделі Claude через Amazon Web Services.

Anthropic була заснована у 2021 році колишніми працівниками OpenAI і розглядається як потенційний кандидат на первинне публічне розміщення акцій (IPO) ще цього року. Компанія активно залучає корпоративних клієнтів для покриття високих витрат на розробку нових технологій.

Угода також підкреслює зростаючу потребу Anthropic у обчислювальних потужностях для розробки нових версій продукту Claude. Як і OpenAI, компанія укладає угоди для отримання доступу до чипів та хмарних ресурсів. Нещодавно Anthropic оголосила про співпрацю з Broadcom для постачання чипів на базі тензорних процесорів Google, які є конкурентами Amazon Trainium. Разом ці компанії забезпечать доступ до приблизно 3,5 гігаватів обчислювальної потужності. У жовтні Anthropic підтвердила намір отримати до 1 мільйона спеціалізованих чипів ШІ від Alphabet, вартість яких оцінюється в десятки мільярдів доларів.

У новій заяві Amazon повідомив, що надасть Anthropic чипи для загальних обчислень та ШІ-акселератори, що забезпечить потужність близько 5 гігаватів.

Незважаючи на успіхи цього року, включаючи популярний інструмент Claude Code, Anthropic також стикається з юридичними викликами з боку влади США через питання безпеки штучного інтелекту, що вже призвело до судових розглядів і, за словами компанії, може загрожувати її бізнесу.

Amazon зазначила, що залишається міноритарним інвестором і не має представництва в раді директорів Anthropic. Обсяг майбутніх інвестицій залежатиме від виконання «певних комерційних показників».