Американські інвестиції можуть стимулювати розвиток української геології

Угода про надра: Україна і США можуть десятиліття чекати прибутків

Завдяки підписанню Угоди про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відновлення з’явилися надії на залучення реальних інвестицій у галузь геологорозвідки та надрокористування в Україні.

Про це розповідає UBB

Про це повідомив президент Спілки геологів України, кандидат геолого-мінералогічних наук Павло Загороднюк під час відкриття VII з’їзду українських геологів з темою «Українська геологія в умовах сучасних геополітичних викликів». За його словами, Україна має значний досвід у цій сфері, з розвідування понад 20 тисяч родовищ та проявів 105 видів корисних копалин. Однак наразі розробляється лише близько 3,5 тисячі родовищ.

  • Більшість із них залишилися ще з радянських часів і експлуатуються переважно приватними підприємствами в рамках процесу приватизації.
  • Нові родовища практично не досліджуються, а проблема «сплячих» ліцензій, коли роботи на розвіданих і перспективних ділянках не ведуться, є гострою.

За словами Загороднюка, наразі єдине підприємство, що активно займається геологорозвідкою, — це АТ «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України».

“Тому дуже важливо, що підписано “ресурсну” угоду зі Сполученими Штатами. Адже з’явилася бодай якась надія на те, що у галузі геологорозвідки та надрокористування з’являться реальні інвестиції.”

Заступник очільника ГО додав, що галузь є складною через технологічні, соціальні та фінансові виклики. Проєкти розвідки й розробки родовищ є тривалими та дорогими, а прибутковість не завжди гарантується.

Важливість американських інвестицій для розвитку української геології

За словами Загороднюка, прихід американських інвесторів та передових світових технологій зможе підтримати розвиток галузі та збільшити зайнятість українських спеціалістів. Багато з них вже змушені були тимчасово або постійно мігрувати за кордон через відсутність можливостей у рідній країні.

Загалом, підписання інвестиційної угоди відкриває нові перспективи для української геології, що має важливе значення для збереження та ефективного розвитку ресурсної бази країни.