Більшість українських бізнесів обирають обережну стратегію розвитку у 2025 році

Лише 25% бізнесів в Україні планує активне зростання у 2025 році.

За даними останнього дослідження, лише 25% українських компаній планують активне зростання у 2025 році, тоді як більшість підприємств схиляються до обережної або стабільної стратегії. Зокрема, 20% бізнесів мають намір активізувати найм співробітників, тоді як 39% обмежаться вибірковим підбором кадрів, а 34% не планують змінювати кадрову політику. Водночас 7% компаній повідомили про намір скорочувати працівників протягом року.

Про це розповідає UBB

Основними перешкодами для розвитку бізнесу називають дефіцит кваліфікованих кадрів, падіння попиту та емоційне вигорання команд — усього ці чинники назвали 77% респондентів. Крім того, серед викликів зазначають високий рівень податкового та регуляторного навантаження, впровадження штучного інтелекту та автоматизацію, пошук нових ринків збуту, зростання конкуренції, кібербезпеку та захист даних, а також адаптацію до змін у форматі роботи.

Основні драйвери зростання українського бізнесу у 2025 році

У перспективі найбільший потенціал розвитку український бізнес бачить у галузі агропереробки та сільського господарства. За словами експертів, саме ці сфери стануть ключовими драйверами зростання. Наступними за значенням йдуть будівництво, інфраструктура та промислове виробництво. У той же час індустрія ІТ та технологій посідає лише п’яте місце за пріоритетністю у цьому контексті.

Щодо інвестиційної активності, то у 2025 році українські бізнеси активно спрямовуються у розвиток штучного інтелекту, автоматизацію процесів та розбудову команд. Лише 10% компаній не планують інвестицій взагалі. Основними напрямками інвестицій вважають створення нових продуктів та послуг, маркетинг і просування, а також розширення на нові ринки.

«Цьогоріч український бізнес активно налаштований на інвестиції в різні напрямки – найбільше у штучний інтелект, автоматизацію процесів і розвиток команди», – зазначають експерти.