Британська сталь може втратити експортні можливості через невизначеність тарифів США

Індія пропонує США нульові мита на сталь та автозапчастини

Британський сталеливарний сектор закликав до ясності щодо термінів скасування американських тарифів на сталь, що ставить під загрозу експортні можливості британських металургів. У минулі вихідні відбулося підписання угоди між Великою Британією та США, яка передбачає зниження мита на сталь з 25% до 0%. Однак у деталях домовленості досі залишається багато невизначеностей, що викликає занепокоєння в галузі.

Про це розповідає UBB

Угода, яка була оголошена 8 травня, передбачає, що Сполучене Королівство виконає всі вимоги США щодо безпеки ланцюгів постачання сталі та алюмінію, призначених для експорту до США, а також щодо власності на виробничі активи.

“Розуміючи, що Велика Британія виконає ці вимоги, Сполучені Штати негайно встановлять квоту за ставками найбільшого сприяння (РНС) для британської сталі та алюмінію, а також деяких похідних виробів”.

Нерозв’язані питання та можливий вплив на ринок

Кріса Глістра, директорка з питань торгівлі та економічної політики організації UK Steel, зазначила, що багато аспектів угоди ще залишаються невизначеними. Вона підкреслила, що сектор не знає точних дат та часових рамок щодо набуття чинності нових умов.

Водночас, галузева асоціація привітала підписання угоди, але наголосила на важливості контролю за можливим негативним впливом американських тарифів на світовий та внутрішній ринок Великої Британії. Зокрема, існує ризик перенаправлення потоків торгівлі та збільшення імпортного тиску на місцевих металургів, частка яких наразі складає близько 35%. Щоб уникнути негативних наслідків, важливо швидко посилити захисні квоти, як це зробив Європейський союз, та впровадити ефективний механізм торговельного захисту.

Президент Асоціації виробників сталі (SMA) Філіп К. Белл висловив готовність допомогти у переговорах щодо пошуку альтернативних рішень у рамках секції 232 торгової політики США та Великої Британії. За його словами, кожна країна потребує індивідуального підходу до тарифів, щоб забезпечити справедливі умови для промисловості.