На фоні тривалого валютного дефіциту, Національний банк України (НБУ) продовжує реалізацію політики ослаблення гривні та збільшення валютних інтервенцій.
Про це розповідає UBB
Ситуація з дефіцитом валюти
Минулого тижня дефіцит валюти залишався на рідкість високим: за чотири робочі дні він досягнув $361 млн, тоді як за підсумками тижня міг перевищити $500 млн.
Для задоволення підвищеного попиту, НБУ продав із міжнародних резервів $603 млн, що на 18% менше, ніж тижнем раніше, і нижче від середнього рівня інтервенцій.
Динаміка валютного курсу
Продовжуючи свою політику, регулятор дозволив поступове ослаблення курсу гривні. Протягом тижня долар подорожчав на 0,3% до 41,73 грн/$, а євро зріс майже на 1,4% до 48,76 грн/євро.
На думку аналітиків компанії ICU, попит на валюту з боку юридичних осіб зростав, однак НБУ не поспішав активно втручатися в ринок, дозволяючи курсу поступово зростати. Зменшення обсягів інтервенцій стало можливим завдяки браку разових закупівель валюти з боку державного сектору.
Водночас, за даними Bloomberg, НБУ продовжує чинити опір вимогам МВФ щодо більш керованого ослаблення гривні.