Держгеонадра оголосить аукціони з продажу 60 ділянок для видобутку корисних копалин

Профільний комітет підтримав ратифікацію угоди про надра

Під час майбутніх аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами потенційним інвесторам буде запропоновано 60 ділянок, а ще 26 – для реалізації угод про розподіл продукції. Про це повідомив голова Державної служби геології та надр України Олег Гоцинець під час VII з’їзду геологів України «Українська геологія в умовах сучасних геополітичних викликів».

Про це розповідає UBB

План розвитку геологічної галузі та майбутні аукціони

Голова відомства наголосив, що одним із ключових завдань країни є підготовка та публікація портфоліо інвестиційних проєктів у видобувній галузі, зокрема щодо критичних сировинних ресурсів. Це передбачає підготовку переліків ділянок твердих корисних копалин, які планується запропонувати до розробки через механізм електронних аукціонів та укладання угод про розподіл продукції (УРП).

Критичні матеріали та законодавчі зміни

За словами Гоцинця, наразі вже сформовані списки критичних та стратегічних матеріалів, які перебувають на розгляді у Кабінеті міністрів. "Ми попередньо визначили переліки критичної сировини, вони ще не затверджені, але вже знаходяться на розгляді уряду. Здебільшого, орієнтуємося на списки, затверджені Євросоюзом і США. Враховуючи особливості українського законодавства, ці списки мають деякі відмінності. Для затвердження подано 28 переліків критичних та 11 стратегічних матеріалів. Відповідно, підготовлено портфоліо ділянок надр для участі в аукціонах та УРП», – зазначив Гоцинець.

Після затвердження переліків та проведення відповідних процедур буде оголошено аукціони й укладатимуться угоди про розподіл продукції. Голова відомства запевнив, що всі заходи будуть відповідати нормативам охорони навколишнього природного середовища, зокрема, без оцінки потенційного впливу на довкілля роботи не розпочинатимуться.

«Щодо ділянок надр під аукціони, їх попередньо 60, під УРП – 26. Однак кількість може змінитися залежно від законодавчих поправок та нової методики, яка незабаром буде затверджена», – додав Гоцинець.

Він також зазначив, що існує проблема з розробкою методики віднесення корисних копалин до переліку стратегічних і критичних. Це питання планують вирішити у співпраці з європейськими партнерами, які вже долучилися до підготовки відповідного документа.

“Як тільки методику буде затверджено, ми оновимо переліки і запропонуємо нові ділянки для аукціонів та угод про розподіл продукції” – підсумував Гоцинець.