Ціни на українську кукурудзу знижуються через зменшення попиту, падіння вартості пшениці та активну конкуренцію з боку дешевшого зерна зі США, Аргентини та Бразилії. За даними ринку, експортні ціни на українську кукурудзу зараз коливаються в межах $225-228 за тонну, тоді як вартість фуражної пшениці у портах знизилася до $210-214 за тонну. На тлі цієї ситуації великі трейдери тимчасово припинили закупівлі українського зерна, очікуючи нових контрактів, але зростання пропозиції американської, аргентинської та бразильської кукурудзи ускладнює цю перспективу.
Про це розповідає UBB
За даними американських експертів, експорт кукурудзи зі США за період з 8 по 15 травня зріс на 32,2% і сягнув 1,72 мільйона тонн. За сезон ця цифра досягла 45,543 мільйона тонн. Водночас, українська кукурудза у травні експортувалася в обсязі лише 1,26 мільйона тонн проти 2,36 мільйона торік. За сезон, її експорт склав 19,8 мільйона тонн. Вартість української кукурудзи у червні може знизитися до $215-220 за тонну, однак у липні-серпні ціни на постачання в Азію залишаються в межах $244-246 за тонну, що ускладнює конкурування на світовому ринку.
Можливе збільшення експорту українського гороху до Китаю
Паралельно з падінням цін на кукурудзу, Україна має потенціал наростити експорт гороху до Китаю. На нещодавній зустрічі у Посольстві України в КНР повідомили, що Китай зацікавлений у імпорті українського гороху, оскільки його якість і ціна вважаються дуже привабливими для місцевого ринку.
“Китай зацікавлений у імпорті українського гороху, і його якість та ціна дуже привабливі,” — повідомили представники посольства України в КНР.