ДПС нагадала ФОП про правила подання декларації з плати за землю

ДПС нагадала ФОП правила подання декларації з плати за землю

Податкова служба України нагадала фізичним особам — підприємцям (ФОП) про важливі правила подання податкової декларації з плати за землю. Це повідомлення оприлюднене Головним управлінням ДПС у Житомирській області.

Про це розповідає UBB

Декларацію з плати за землю зобов’язаний подавати лише той ФОП, на якого оформлені земельні ділянки. Це стосується випадків, коли земельні ділянки зареєстровано на підприємця, включаючи право власності, постійного користування або оренди.

Коли та куди подавати декларацію

У зазначених випадках підприємець повинен щороку подавати декларацію до 20 лютого за місцем розташування земельної ділянки.

Важливі аспекти плати за землю

Плата за землю складається з земельного податку та орендної плати за державні й комунальні землі відповідно до статті 14 Податкового кодексу України. Земельний податок сплачують власники та постійні землекористувачі, тоді як орендна плата визначається на основі укладеного договору оренди.

Податок слід сплачувати з моменту отримання права на землю. Для розрахунку суми податку використовуються дані з Державного земельного кадастру, Реєстру речових прав, правовстановлюючих документів та інших джерел.

ФОП, як і інші платники податків (за винятком фізичних осіб), самостійно розраховують суму податку станом на 1 січня та подають річну декларацію. При першому поданні необхідно додати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Отже, якщо земельна ділянка оформлена на ФОП, він зобов’язаний щороку подавати декларацію з плати за землю, незалежно від того, чи є вона у власності, постійному користуванні чи оренді.