ДПС перевіряє походження грошових переказів на картки українців

ДПС з'ясовує походження переказів українців

Державна податкова служба України розіслала близько трьох тисяч запитів громадянам з метою з’ясування джерела коштів, що надходять на їхні карткові рахунки. Перевірки стосуються як великих, так і незначних сум, зокрема переказів на менше ніж 1 тисячу гривень. За оцінками ДПС, ці громадяни могли отримати загалом 162,7 млн грн за продаж товарів або надання послуг без державної реєстрації підприємницької діяльності.

Про це розповідає UBB

Податкова роз’яснює критерії перевірок

У податковій службі наголошують, що основна мета запитів – роз’яснення. Територіальні органи ДПС надсилали запитання платникам податків стосовно походження коштів, зосереджуючись на системних переказах. При цьому податківці спростовують чутки про те, що листи отримували особи, які здійснили лише дві транзакції по 100 гривень.

“Офіційно заявляємо, що податківці не викликали листами осіб, які здійснили лише 2 перекази по 100 гривень, як поширюється в мережі. До прикладу, одне із запрошень, які викладені в публічний доступ, стосується особи, яка за 20 днів отримала 17 платежів на загальну суму понад 40 тисяч гривень”, – пояснюють в ДПС.

Раніше у мережі з’явилася інформація про те, що податкова почала вимагати пояснення щодо регулярних надходжень через платіжний сервіс NovaPay, який входить до групи компаній “Нова Пошта”. Особливу увагу приділяють випадкам продажу товарів через інтернет та зарахування коштів на особисті картки.

Статистика переказів і реакція на дії податкової

Серед отримувачів податкових запитів найбільша сума, що була переказана одній особі, становить 413 тисяч гривень за 40 транзакцій. Найменша кількість транзакцій на користь однієї людини – 5. Загальна кількість адресатів поділяється так:

  • менше 1 тис. грн – 6 осіб;
  • від 1 до 10 тис. грн – 702 особи;
  • від 10 до 50 тис. грн – 1 515 осіб;
  • від 50 до 100 тис. грн – 640 осіб;
  • понад 100 тис. грн – 475 осіб.

У ДПС нагадують, що господарська діяльність має здійснюватися лише після державної реєстрації та сплати податків. Проти осіб, які систематично ведуть підприємницьку діяльність без реєстрації, готуються адміністративні протоколи за порушення законодавства. Податкова також продовжує аналізувати дані зі Системи обліку РРО за квітень, тому роз’яснювальна робота триватиме й надалі.

З березня всі платежі, проведені через сервіси з автоматичною фіскалізацією, супроводжуються фіскальними чеками. У таких чеках вказується отримувач коштів – із зазначенням прізвища, ініціалів та ідентифікатора. Ця інформація автоматично надходить до ДПС України.

Дії податкової розкритикував голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він наголосив, що хоча нелегальна підприємницька діяльність є проблемою, податківцям варто зосередитися на реальному незареєстрованому бізнесі, а не на поодиноких випадках.