Дефіцит державного бюджету України у 2025 році планують покривати не завдяки збільшенню податкового навантаження, а за рахунок інших джерел доходів. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час ефіру телемарафону.
Про це розповідає UBB
Детінізація економіки — ключовий ресурс для бюджету
Гетманцев акцентував, що, попри дефіцит бюджету, який цього року сягає майже пів трильйона гривень, уряд не розглядає підвищення податків як засіб покриття цієї нестачі. Натомість основний акцент робиться на детінізації економіки, що вже дає відчутний фінансовий результат. Зі слів Гетманцева, у 2023 році завдяки боротьбі з тіньовими схемами до бюджету надійшло додатково 1,5 млрд доларів, у 2024 році — 2,5 млрд доларів, а цьогоріч очікується ще 4 млрд доларів додаткових надходжень.
“Кабінет міністрів не буде ініціювати підняття податків. Зі свого боку я не бачу перспектив для підняття податків. Більше того, навіть і на 2026 рік. Більше того, ситуація у 2026 році є достатньо тривожною з погляду надходжень до державного бюджету, бо там є більший дефіцит, поки що не покритий коштом зовнішніх джерел. Але ми можемо перейти до питання підняття податків лише після того, як будуть вичерпані інші засоби: економія видатків, детінізація і запозичення за рахунок військових облігацій”, – сказав Гетманцев.
Підтримка легального бізнесу та подальші кроки
Гетманцев також підкреслив, що підвищення податків без попередньої детінізації економіки призведе до додаткового навантаження на легальний бізнес, посилюючи нерівність між прозорими компаніями та тими, хто працює у тіні. Влада розглядає економію видатків, залучення інвестицій завдяки військовим облігаціям та продовження детінізації як основні інструменти для забезпечення стабільності бюджету.