IBM купує Confluent за $11 млрд для розвитку хмарних сервісів

IBM прискорює розвиток хмарних сервісів з купівлею Confluent за $11 млрд

Під керівництвом генерального директора Арвінда Кришни компанія IBM, відома як Big Blue, активно розвиває свою стратегію злиттів і поглинань, аби зміцнити позиції на ринку хмарних і програмних рішень. Цей сектор вирізняється високими маржами та величезним потенціалом зростання, оскільки клієнти продовжують інвестувати у модернізацію цифрової інфраструктури для підтримки складних застосунків на основі штучного інтелекту. Одним з ключових кроків у цій стратегії стало придбання компанії Confluent, розташованої в Маунтін-В’ю, Каліфорнія, яка спеціалізується на технологіях для управління великими потоками даних у реальному часі.

Про це розповідає UBB

«IBM та Confluent разом дозволять підприємствам швидше та ефективніше впроваджувати генеративний та агентний ШІ», — зазначив Кришна у пресрелізі.

Ціна пропозиції становить $31 за акцію, що на 34% перевищує останню закриту ціну акцій Confluent. В результаті оголошення про угоду акції компанії зросли майже на 30%, тоді як акції IBM зазнали незначних змін на ранніх торгах. З моменту останньої сесії 7 жовтня, коли з’явилася інформація про можливий продаж, акції Confluent зросли на 44%. Майкл Ешлі Шульман, головний інвестиційний директор Running Point Capital, підкреслив:

«IBM купує критично важливий потік даних, який підтримує хайп навколо ШІ».

За його словами, ця угода покращить показники повторюваних доходів IBM і посилить її вплив на великі підприємства. IBM вже давно використовує стратегію злиттів і поглинань для розширення свого бізнесу та протидії конкурентам, особливо у сфері хмарних технологій. Наприклад, у квітні минулого року компанія придбала хмарну фірму HashiCorp за $6,4 млрд, а угода з Red Hat на $34 млрд у 2019 році стала ключовим фактором, що прискорив розвиток хмарного бізнесу IBM.

Фінансування купівлі Confluent планується за рахунок наявних грошових коштів, а завершення угоди очікується до середини 2026 року. Очікується, що угода позитивно вплине на скоригований прибуток IBM у перший повний рік після завершення угоди та збільшить вільний грошовий потік у другому році.