Імпортний сир домінує на полицях українських супермаркетів

Ціни на їжу в іспанському та українському супермаркеті: порівняння

Понад 50% полиць українських супермаркетів займає імпортний сир, що ставить під загрозу розвиток вітчизняної галузі. Вже восени очікується підвищення цін на молочні продукти приблизно на 5%, але попит залишиться стабільно високим.

Про це розповідає UBB

Про це повідомила заступниця генеральної директорки Асоціації виробників молока Олена Жупінас. Раніше полиці магазинів заповнювали переважно товари від вітчизняних виробників, однак сьогодні ситуація змінилася.

В українських супермаркетах усе частіше можна побачити сири з Польщі, які займають значну частину продажів і поступово витісняють українську продукцію. За словами Жупінас, понад 50% ринку сиру в Україні вже займають імпортні товари. Найбільшу частину серед них становить польський сир, який не лише активно постачається, а й продається дешевше, ніж український.

Причини такого дисбалансу очевидні: польські виробники за останнє десятиліття здійснили потужний ривок у розвитку переробної галузі. Завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу польські заводи модернізували виробництво, знизили собівартість та вийшли на більш вигідні умови для реалізації. Як результат, попри те, що сировина в Польщі коштує дорожче, готовий сир виходить дешевшим.

“На жаль, наші торговельні мережі не є такими патріотичними, як польські. У Польщі українським виробникам фактично закрили доступ до полиць, тоді як у нас імпорт активно просувається”, – підкреслила Жупінас.

Через таку ситуацію українські сировари не мають можливості нарощувати виробництво. Внутрішній ринок для них звужується, а конкуренція з імпортом стає все більш жорсткою. У довгостроковій перспективі це може призвести до зменшення кількості вітчизняних підприємств і зниження зайнятості у секторі.

Однак ситуація не така однозначна. Наприкінці літа ринок свіжих молокопродуктів входить у сезон традиційного пожвавлення. Попит на молоко, йогурти, кефір та сиркову продукцію зростає у зв’язку з початком навчального року та поверненням споживачів до більш стабільного ритму життя після відпусток.

За прогнозами експертів, восени виробники очікують на пік продажів, хоча ймовірне підвищення цін приблизно на 5%. Це стосується насамперед продукції з більш складною технологією переробки – йогуртів та сиркових виробів. Водночас експерти наголошують, що об’єктивних передумов для різкого подорожчання поки немає, тож ринок залишатиметься відносно стабільним.

Попри виклики, виробники активно готуються до сезону, запускаючи маркетингові кампанії та акції, щоб зберегти лояльність покупців. Це свідчить про те, що український молочний бізнес шукає нові шляхи утримання позицій навіть у непростих умовах конкуренції.