Некомерційна організація Bprotocol Foundation, яка стоїть за проєктом Bancor Protocol, звернулася до суду з позовом проти студії Uniswap Labs та фонду Uniswap Foundation. Приводом для позову стало нібито порушення авторських прав на технологію, що лежить в основі автоматизованого маркетмейкера (AMM).
Про це розповідає UBB
Згідно з позовом, розробник Bancor Protocol запатентував технологію в основі інфраструктури постійного маркетмейкера (CPAMM) ще у січні 2017 року. У той час, коли Uniswap запустила свою платформу рік потому, її команда нібито незаконно використала цю технологію, що, за словами позивачів, принесло студії «значний прибуток».
Юридичні претензії та реакція Uniswap
У позові йдеться, що «[…] коли організація постійно використовує наш винахід без нашого дозволу і робить це як засіб конкуренції з нами, ми повинні вжити заходів. Протягом останніх восьми років Uniswap використовувала нашу запатентовану технологію у своїх проєктах без дозволу. У результаті ми вжили юридичних заходів, щоб захистити нашу технологію на благо всієї спільноти DeFi», — заявив керівник проєкту Bancor Марк Річардсон.
Також згідно з позовом, Bprotocol Foundation і компанія LocalCoin Ltd. вимагають від суду компенсацію та заборону на використання технології з боку Uniswap Labs і Uniswap Foundation. Представники останніх спростували ці звинувачення, назвавши позов безпідставним. У коментарі The Block один із представників студії зазначив:
«Цей позов безпідставний, і ми будемо захищатися відповідним чином. Код протоколу Uniswap є публічним і був відкритим протягом багатьох років. Це марнотратне відволікання уваги у період історичного підйому DeFi».
Голова компанії Хейден Адамс додав: «Це, мабуть, найдурніша справа, яку я бачив. З нетерпінням чекаю, коли зможу перестати про це думати, почувши, що ми виграли в суді».
Публічний розголос та думки спільноти
Деякі користувачі в спільноті вказують, що команда Bancor справді винайшла архітектуру AMM, а Uniswap, з іншого боку, активно захищає свою інтелектуальну власність, забороняючи іншим розробникам використовувати код пізніших версій протоколу. За даними DeFiLlama, Uniswap займає перше місце за обсягом заблокованої вартості (TVL) серед децентралізованих бірж, тоді як Bancor Protocol — 41-ше.
У 2023 році Bprotocol Foundation стала об’єктом окремого позову за звинуваченнями у просуванні цінних паперів без ліцензії та введенні в оману щодо ефективності механізму захисту від збитків (ILP).