Китай збільшив імпорт російської та іранської нафти для запасів

США і КНР домовилися тимчасово знизити тарифи на 90 днів

Протягом перших місяців 2025 року імпорт сирої нафти до Китаю дещо зростає, однак цей процес швидше пов’язаний із накопиченням запасів, ніж із ознаками покращення попиту на паливо. Про це повідомляє агентство Reuters.

Про це розповідає UBB

У квітні найбільший у світі імпортер нафти імпортував 11,69 мільйонів барелів на добу, що трохи менше за березневі 12,1 мільйонів барелів, проте на 7,5% більше, ніж за той самий місяць минулого року, з посиланням на дані митниці. Березневий показник був найвищим з серпня 2023 року, а високі обсяги імпорту у квітні дозволили за перші чотири місяці 2025 року збільшити середній щомісячний обсяг до 11,83 мільйонів барелів на добу, що на 0,5% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року.

“Але, схоже, рушійною силою зростання імпорту в березні і квітні була наявність вантажів зі знижками з Ірану і Росії – двох країн, які потрапили під нові санкції, введені США”

Основні фактори імпорту та санкції

За даними аналітичної компанії Kpler, морський імпорт Китаю з Росії у квітні склав 1,38 млн барелів на добу, а в березні – 1,22 млн барелів. Це найвищі показники з жовтня минулого року. Імпорт з Ірану оцінювався у 743 тисячі барелів на добу у квітні, порівняно з 1,39 мільйонами у березні, що було найвищим рівнем з жовтня.

Reuters зазначає, що імпорт іранської нафти у квітні зменшився через посилення тиску з боку адміністрації президента США Дональда Трампа, яка прагне обмежити ядерну програму Тегерана. Експерти ставлять питання щодо того, як довго китайські імпортери зможуть залишатися обережними у покупках іранської нафти або ж знайти способи обійти запроваджені санкції та відновити імпорт з Ірану.

Що стосується російської нафти, то її імпорт до Китаю різко знизився після введення нових санкцій у січні проти суден, що перевозили російську нафту, з боку адміністрації Джо Байдена. У лютому обсяг поставок з Росії зменшився до 970 тисяч барелів на добу – найнижчого рівня за останні 26 місяців.