У Києві зросла оренда однокімнатних квартир, особливо у Шевченківському районі

Що буде з цінами на квартири у Києві

У Києві спостерігається значне підвищення цін на оренду однокімнатних квартир, причому найбільше зростання зафіксоване у Шевченківському районі, де ціна піднялася на 33% і становить 24 тисячі гривень на місяць. У той час як у Деснянському районі середня вартість залишаєтся найнижчою – близько 9 тисяч гривень. Незважаючи на зростання цін, попит на оренду у столиці знижується майже у всіх районах.

Про це розповідає UBB

Згідно з даними, за останній рік вартість оренди однокімнатних квартир у Києві суттєво зросла у більшості районів, причому найвищий відсотковий стрибок демонструє саме Шевченківський район – на 33%, до 24 000 грн/місяць.

Експерти зазначають, що зростання цін відбувається у центральних районах, де інтерес власників до монетизації житла зростає. Це стосується районів із хорошою інфраструктурою та зручним розташуванням, але без надмірної престижності. Так, у Києві ціна оренди однокімнатних квартир зросла у таких районах:

  • Голосіївський: +27%, до 19 000 грн
  • Святошинський: +30%, до 13 000 грн
  • Печерський: +25%, до 37 300 грн
  • Подільський: +21%, до 17 000 грн
  • Дарницький та Соломʼянський: +15%, до 13 000 грн
  • Деснянський: +12%, до 9 000 грн

Незважаючи на зростання цін, лідером за абсолютною вартістю залишається Печерськ. Водночас, найдинамічніше зростання у відсотковому співвідношенні демонструє саме Шевченківський район, що свідчить про високий попит на житло у центрі міста, яке є збалансованим за ціною та якістю.

Оренда у передмісті Києва та тенденції ринку

У передмісті Києва оренда також подорожчала. Найбільше зростання цін зафіксовано у Вишневому (+33%, до 12 000 грн), а в Бучі і Вишгороді – (+25%, до 10 000 грн). У містах, таких як Ірпінь, Крюківщина і Петропавлівська Борщагівка, ціни зросли на 20%, до 12 000 грн. Ці населені пункти приваблюють орендарів дешевшими цінами та новим житлом у сучасних житлових комплексах.

За даними аналітиків, цей тренд може привернути більше уваги до передмість, особливо на тлі зниження активності в Києві. Водночас кількість відгуків на оголошення з оренди у столиці та околицях зменшується. Найбільше падіння у кількості запитів спостерігається у Печерському (–42%), Дніпровському (–28%), Оболонському (–20%), Святошинському та Солом’янському районах (–19%).

З іншого боку, у передмістях, таких як Буча (+34%) та Вишгород (+8%), спостерігається зростання попиту, ймовірно, через кращу транспортну доступність або нові житлові комплекси. Аналітики підкреслюють, що ринок оренди у Києві наближається до межі перенасичення, при цьому ціни продовжують зростати, але попит суттєво знижується.