У рамках антидемпінгових розслідувань, на думку голови компанії “Укрцемент” Павла Качура, застосування антидемпінгових мит є більш ефективним способом захисту вітчизняної економіки та виробників. Це підтверджується недавніми висновками щодо ролі мит у підтримці державного бюджету та внутрішнього ринку.
Про це розповідає UBB
Різниця між антидемпінговими митами та ціновими пропозиціями
Павло Качур зазначив, що існує два основних механізми захисту ринку: застосування антидемпінгових мит та формування цінових пропозицій. У першому випадку додаткова дельта, що вирівнює ціни, спрямовується до державного бюджету, у другому — до іноземного виробника. За його словами, у нинішніх умовах, коли кожна гривня до бюджету є дуже цінною та сприяє обороні країни, саме механізм антидемпінгових мит є більш патріотичним, оскільки вони додатково наповнюють казну держави.
“Для захисту ринку є два механізми — антидемпінгові мита й цінова пропозиція. Різниця між ними в тому, що додаткова дельта, яка вирівнює ціни, в одному випадку скеровується до вітчизняного бюджету, в другому — йде іноземному виробнику. В сьогоднішній ситуації, коли кожна гривня надходження до державного бюджету є дуже важливою, коли ця гривня працює на оборону, саме механізм антидемпінгових мит є набагато патріотичнішим, адже він додатково наповнює державний бюджет”.
Качур також підкреслив, що захист інтересів українських виробників у воєнний час — це не лише право, а й обов’язок держави. Водночас, триває перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту цементу з рф, білорусі та молдови у зв’язку із закінченням їх дії. Згідно з даними, у 2019 році Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі застосувала мита у розмірі 57,03% до цементу з білорусі, 94,46% до молдовського та 114,95% — до російського. Ці заходи були встановлені на п’ять років і продовжені на рік у 2024 році.