Міністр закордонних справ України закликав Угорщину до відновлення консультацій щодо нацменшин

Сибіга зустрівся з Рубіо і Ґремом в Анталії, щоб скоординувати позиції «протягом цього критичного тижня»

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив про своє звернення до угорської сторони з метою поновлення консультацій щодо питань національних меншин. Він підкреслив, що Україна виконує всі необхідні процедури і готова до відкриття трьох кластерів у рамках європейського інтеграційного процесу.

Про це розповідає UBB

Зусилля України щодо захисту національних меншин

Під час візиту на засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, міністр Сибіга зазначив:

“Я порушив питання про відкриття першого кластера. Україна виконує свою домашню роботу. Ми завершили необхідні процедури і готові до відкриття трьох кластерів. Я звернувся під час засідання до наших угорських колег з прямою пропозицією відновити консультації для прискорення цього процесу”

.

За його словами, Україна зацікавлена у двосторонніх обговореннях із угорською стороною щодо важливих питань, що стосуються національних меншин.

Поточна ситуація щодо євроінтеграції та конфлікту з угорською стороною

Андрій Сибіга наголосив, що Україна вже досягла високих стандартів у захисті своїх національних меншин і прагне відповідати найкращим Європейським нормам. Водночас, конфлікт навколо питання вступу України до Євросоюзу триває. У березні 2025 року Єврокомісія повідомила, що країна готова відкрити перший кластер переговорів щодо членства. Однак, Угорщина наклала блокаду, вимагаючи повернення законодавства про національні меншини до зразка 2017 року.

Зі свого боку, офіційний Будапешт виступив проти підтримки вступу України до Євросоюзу після термінової зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. Орбан висунув низку умов, зокрема заборону неприродного виховання дітей та депортацію агентів Сороса, що ускладнює процес інтеграції України.

Крім того, наприкінці квітня віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час візиту до Будапешта домовилася з угорською стороною щодо поновлення консультацій з питань національних меншин, однак вони були відкладені після викриття агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини.