Moody’s підтвердило рейтинг України на рівні Ca зі стабільним прогнозом

Рейтинг Ca – cтабільно погано: Moody’s оцінило українську економіку

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s 30 травня залишило довгострокові кредитні рейтинги уряду України в іноземній та національній валюті на рівні Ca, що є одним із найнижчих у їхній рейтинговій системі.

Про це розповідає UBB

Причини низького рейтингу та ключові ризики

У Moody’s підкреслили, що збереження рейтингу Ca свідчить про дуже високий рівень ризику дефолту за державними зобов’язаннями України. Основними факторами низької оцінки стали триваюча широкомасштабна війна з росією, яка створює суттєві та довготривалі виклики для економіки і державних фінансів країни. Навіть запланована на 2024 рік реструктуризація єврооблігацій не дозволяє суттєво знизити боргове навантаження, яке продовжує зростати.

“Рівень Ca свідчить про дуже високий ризик дефолту. Як зазначено в заяві, триваюча війна з Росією створює суттєві та довготривалі виклики для української економіки та державних фінансів. Попри реструктуризацію єврооблігацій, що запланована на 2024 рік, боргове навантаження залишається значним і продовжує зростати”.

Прогноз економіки та фінансів України

Згідно з прогнозом Moody’s, темпи економічного зростання України у 2025 році сповільняться до 2,5% після очікуваних 2,9% у 2024-му. Дефіцит державного бюджету зросте до 19% ВВП у 2025 році проти 17% у поточному році. Також агентство попереджає, що державний борг до кінця наступного року перевищить 110% ВВП, тоді як цьогоріч цей показник очікується на рівні 90%.

У Moody’s відзначають, що тиск на фінансову ліквідність залишається значним. Експортні надходження не покривають імпортних потреб, і головним джерелом фінансування дефіциту є зовнішня допомога міжнародних партнерів.

Агентство наголошує, що навіть у разі досягнення перемир’я з росією, масштабне відновлення економіки України є малоймовірним без довгострокових і надійних гарантій безпеки для держави.

У Moody’s попереджають, що рейтинг України може бути знижений у разі погіршення ситуації на фронті, посилення економічного тиску, виникнення проблем із ліквідністю, невиконання Україною зобов’язань перед МВФ або приходу до влади проросійських сил. У той же час підвищення рейтингу можливе лише у разі завершення війни та початку стійкого економічного відновлення, однак імовірність такого розвитку подій у найближчому майбутньому агентство оцінює як низьку.