Миколаїв став першим містом в Україні, що запроваджує економічний розвиток відповідно до європейської стратегії блакитної економіки. Цей підхід передбачає сталий розвиток, раціональне використання водних і морських ресурсів для підвищення добробуту, створення нових робочих місць і збереження екосистем.
Про це розповідає UBB
Партнерство з міжнародними організаціями для розвитку міста
За підтримки ПРООН та уряду Данії Миколаїв працює над стратегічним планом відновлення після завершення бойових дій. Вже зараз розпочато розробку інфраструктурних проектів, серед яких індустріальний парк та освітній простір «Водний палац». Обидва ці проекти шукають інвесторів на державній платформі DREAM і спрямовані на відновлення економіки та розвиток міста після війни.
Підтримка бізнесу та інновацій
Усі ініціативи, що впроваджуються у співпраці з ЄС, покликані забезпечити перехід малого та середнього бізнесу на принципи блакитної економіки. Вже сім миколаївських підприємств стали переможцями конкурсу BOOST Innovation Challenge, отримавши по 10 тисяч доларів для реалізації своїх ідей.
“Після закінчення бойових дій країна потребуватиме нових стратегій. Тому ми вже напрацьовуємо стратегічні плани розвитку економіки нашого міста, спираючись на принципи блакитної економіки. Миколаїв в цьому напрямку може стати лідером”, – розповів міський голова Олександр Сєнкевич.
Впровадження практик блакитної економіки у Миколаєві має на меті не лише економічне відновлення, а й забезпечення сталого розвитку міста з урахуванням екологічних стандартів та європейського досвіду.