Провідні країни Європейського Союзу, зокрема Німеччина та Франція, намагаються переконати решту членів блоку та Сполучені Штати Америки підтримати зниження максимальної ціни на російську нафту із чинних 60 до 45 доларів за барель. Проте поки що ця ініціатива не знаходить одностайної підтримки серед партнерів у ЄС і G7.
Про це розповідає UBB
Пропозиція щодо нової ціни та реакція G7
За інформацією, Єврокомісія разом із Німеччиною та Францією виступають за включення пункту про зниження цінової стелі до 18-го пакету санкцій проти російської федерації. Водночас, позиції всіх членів ЄС щодо цього питання розходяться, а остаточне рішення ще не ухвалено. Схожі розбіжності існують і серед країн Великої сімки (G7).
Під час нещодавньої зустрічі міністрів фінансів G7 у місті Банф, Канада, було запропоновано включити до підсумкової заяви чітке формулювання про перегляд цінової стелі на російську нафту. Ініціативу підтримали Франція, Німеччина, Італія та Великобританія, проте через позицію міністра фінансів США Скотта Бессента ця пропозиція до фінального комюніке не потрапила. Разом із тим, у підсумковій заяві за результатами зустрічі йдеться про те, що країни G7 планують “продовжувати вивчати всі можливі варіанти, включаючи максимальний тиск, подальше посилення санкцій”, якщо не буде досягнуто домовленості про припинення вогню.
Позиція окремих країн ЄС і подальші перспективи
Деякі держави ЄС, зокрема Угорщина та Греція, раніше висловлювали скептицизм щодо ідеї обмеження цін на російську нафту, і зараз продовжують оцінювати можливість підтримки ініціативи про зниження цінової стелі.
“Ми готові до більшого тиску на Росію з європейського боку і сподіваємося, що інші партнери будуть готові слідувати за нами”, – заявила вчора речник Єврокомісії Аніта Гіппер.
Таким чином, питання перегляду та зниження цінової межі на російську нафту залишається предметом активного обговорення у ЄС та G7, і остаточне рішення щодо цієї ініціативи поки не ухвалено.