Бундестаг ухвалив федеральний бюджет Німеччини на 2026 рік, у межах якого передбачено виділення 11,5 млрд євро на військову допомогу Україні.
Про це розповідає UBB
Загальний обсяг витрат уряду канцлера Фрідріха Мерца складе 524,5 млрд євро, що на 21,5 млрд більше, ніж у 2025 році. Для покриття витрат, основна частина бюджету передбачає залучення майже 98 млрд євро боргових коштів.
Окремо планується фінансування через кредити зі спеціальних фондів, що включає видатки на Бундесвер та інфраструктурні проєкти. Понад третину всіх витрат буде направлено на працю та соціальну сферу. Оборонний бюджет зросте до приблизно 108 млрд євро, що є найвищим показником для Німеччини з часів завершення холодної війни.
Затверджений бюджет передбачає, що Україна отримає 11,5 млрд євро на артилерію, дрони, броньовані транспортні засоби та інше необхідне обладнання. За інформацією Міністерства оборони ФРН, це найбільший обсяг підтримки, наданий Україні з початку повномасштабного російського вторгнення.