У квітні 2025 року обсяг експорту українським морським коридором скоротився на 45% у порівнянні з відповідним місяцем минулого року. Загалом через морські порти України було вивезено 5,3 мільйонів тонн вантажів, що свідчить про значне зниження показників порівняно з попередніми роками.
Про це розповідає UBB
Обробка вантажів і ключові показники
За даними “Адміністрації морських портів України”, у квітні порти країни обробили близько 6 мільйонів тонн вантажів. Найбільше вантажів було пропущено через порт “Південний” — 2,4 мільйони тонн, далі йдуть порт “Чорноморськ” із 1,8 мільйонами тонн і Одеський порт із одним мільйоном тонн. Також у регіоні Дунайських портів (Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ) було оброблено приблизно 800 тисяч тонн вантажів.
Основними вантажами, що були відвантажені морським коридором у квітні, стали зернові — 3,1 мільйони тонн, а також руда — 1 мільйон тонн. З експортної агропродукції, яку транспортували морським шляхом, найбільша частка — 2,9 мільйона тонн.
Причини зниження експорту та стабільність портів
“Морські порти України зберігають операційну стійкість навіть в умовах надвисоких ризиків”.
Водночас у АМПУ зазначають, що скорочення обсягів експорту пов’язане з низкою чинників, зокрема зменшенням посівних площ через повномасштабну війну, мінуванням і тимчасовою окупацією частини українських територій, а також падінням промислового сектору, зокрема металургії. Незважаючи на це, українські морські порти демонструють стабільну роботу і зберігають свою операційну здатність.