ООН прогнозує сповільнення світового економічного зростання у 2025 році

ООН прогнозує суттєве зниження темпів економічного зростання у світі 

В Організації Об’єднаних Націй у цьому році очікують значне уповільнення темпів зростання світової економіки. За їхнім прогнозом, світовий валовий внутрішній продукт (ВВП) зросте лише на 2,4%, що на піввідсотка менше, ніж у попередньому році. Головною причиною такого зниження є погіршення оцінок глобальної торгівлі та зростаюча фінансова нестабільність.

Про це розповідає UBB

Глобальні економічні виклики та їхній вплив

Про це повідомив директор відділу економічного аналізу та політики Департаменту ООН з економічних і соціальних питань Шантану Мукерджі.

“Загострення торговельних суперечок, зокрема через введення нових тарифів, спричиняє зростання цін і підвищує ризики інфляції, особливо для країн, залежних від експорту,”

— зазначив він. Новий звіт під назвою «Світова економічна ситуація та перспективи» наголошує, що торговельні суперечки і санкції негативно впливають на світову економіку, підвищуючи ціни та інфляційні ризики.

Водночас зростання державного боргу та нестабільність фінансових ринків ускладнюють процес макроекономічного регулювання. Це зменшує можливості урядів швидко реагувати на економічні виклики.

Сповільнення економік основних країн та ситуація в Росії

Згідно з оновленими даними, прогноз зростання для США знижено з 2,7% до 1,8%, а для Китаю — з 4,6% до 4%. Значне уповільнення спостерігається й у Росії, ВВП якої цього року зросте лише на 1,5%. Основними причинами називають нестачу робочої сили, жорстку грошово-кредитну політику та санкційне навантаження, яке накладає російська агресія проти України.

Учасники прогнозують, що економічний розвиток країн СНД залежить від низки факторів, зокрема від ситуації з російською війною, санкцій, цін на енергоносії та стану економіки Китаю. За оцінками ООН, Україна залишатиметься вразливою через безпекову ситуацію, функціонування Чорноморського коридору та міжнародну фінансову допомогу. Вартість відновлення української економіки після війни наразі оцінюється у $524 млрд, що збігається з підрахунками Світового банку.