Румунські компанії планують створення спільних підприємств в Україні у сферах будівництва, IT та оборони

Румунський бізнес хоче створювати спільні підприємства в Україні: які галузі в пріоритеті?

Румунський бізнес активно вивчає можливості для співпраці з українськими компаніями, спрямованої на відновлення країни та впровадження інноваційних рішень. Як повідомив Насті Владой, президент Двосторонньої торгової палати Румунія-Україна (CCBRU), провідними напрямами інтересу румунських компаній є будівельна галузь, сектор інформаційних технологій, архітектура та суміжні послуги.

Про це розповідає UBB

Посилення співпраці в оборонній сфері та технологіях

Особливу увагу румунські підприємці приділяють розвитку оборонної промисловості та впровадженню українських технологічних ноу-хау. Вони висловлюють зацікавленість у створенні спільних підприємств разом з українськими партнерами для ефективного використання потенціалу обох країн.

«Розвиток оборонної промисловості та українських технологічних ноу-хау викликали реальний інтерес з боку румунських фірм, зацікавлених у створенні спільних підприємств з українськими компаніями».

Динаміка бізнесу та перспективи партнерства

У 2024 році в Румунії було зареєстровано понад 700 компаній з України, більшість з яких працюють у сферах IT, будівництва, б’юті-послуг, торгівлі та вантажних перевезень. Проте румунські компанії наразі обмежено представлені в Україні, що зумовлено переважно питаннями безпеки та правової невизначеності. Водночас окремі транспортні, будівельні та сервісні фірми вже працюють у прикордонних регіонах країни.

Для координації зусиль і залучення бізнесу до відбудови України CCBRU розробила спеціальну платформу, яка об’єднує румунські компанії, зацікавлені у співпраці. Минулого року загальний торговельний баланс між Україною та Румунією склав 3,47 млрд доларів США, що на 35,9% менше порівняно з 2023 роком, але залишився позитивним для Києва (52,7 млн доларів).