Український ринок праці наразі переживає складний період, коли гостро відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів. Ця ситуація з часом може стимулювати країну до активнішої залученості трудових мігрантів з інших регіонів. Про це повідомив голова “Офісу міграційної політики” Василь Воскобойник.
Про це розповідає UBB
Можливості для залучення іноземних працівників
За словами експерта, Україна має потенціал стати привабливою для працівників із Центральної Азії, Південного Кавказу та Південно-Східної Азії, де рівень заробітної плати значно менший, а можливості для легального працевлаштування обмежені. Також до країни можуть приїхати ті, хто втратили роботу в країнах ЄС або є біженцями з регіонів, охоплених війною.
Проблеми та виклики в імміграційній політиці
Водночас, за словами Воскобойника, через воєнні ризики, правову невизначеність та слабку інфраструктуру Україна поки не може конкурувати на глобальному ринку праці. Однак, залучення іноземних працівників є можливим, якщо держава створить відповідну міграційну стратегію — наголосив він.
“Ми маємо шанс зацікавити працівників із бідніших країн. Але для цього потрібна державна політика, орієнтована на залучення іноземних трудових ресурсів”
.
Частину кадрового дефіциту можна компенсувати за рахунок внутрішньої міграції та працевлаштування тих, кого раніше уникали на ринку праці. Воскобойник підкреслює, що головний виклик сьогодні — перенавчання, адже в Україні досі відсутня ефективна програма професійної перекваліфікації, зокрема для внутрішньо переміщених осіб.
“Низька мобільність і небажання людей змінювати професію — одна з головних перепон. У містах спостерігається перенасичення педагогами та дефіцит технічного персоналу, а в сільській місцевості — катастрофічна нестача кваліфікованих кадрів”, — додав він.