Санкції проти росії залишаються жорсткими: які наслідки для економіки рф

Країни санкційної коаліції не планують пом'якшувати обмеження для РФ: що чекає на російську економіку?

Жодна з країн, що входять до санкційної коаліції, не планує послаблювати обмеження стосовно російської федерації у найближчій перспективі. Про це повідомив Владислав Власюк, уповноважений президента України з питань санкційної політики. За його словами, вже підготовлено 18-й пакет санкцій від Європейського Союзу, який незабаром можуть розглянути та офіційно затвердити. Крім того, американський уряд також завершив підготовку нового пакету обмежень для рф.

Про це розповідає UBB

Нові санкції США: акцент на банківському та енергетичному секторах

Державний департамент і Міністерство фінансів США працюють над новим пакетом санкцій, спрямованим на банківську систему та енергетичну галузь росії. Серед можливих заходів розглядається відключення російських банків і компаній від фінансової системи США, заморожування їхніх активів або блокування транзакцій у доларах. Водночас, у США аналізують ефективність чинних обмежень, а також ведуть дискусії щодо можливого зняття окремих санкцій. В оточенні Дональда Трампа думки розділилися: частина радників виступає за посилення економічного тиску на рф, тоді як інші побоюються втрати дипломатичних каналів.

Держдепартамент США заявив, що у разі необхідності країна готова оперативно посилити тиск на росію.

Вплив санкцій на економіку рф та прогнози

Владислав Власюк наголосив на ефективності санкційної політики щодо росії. За його інформацією, плановий дефіцит бюджету рф на 2025 рік зріс більш ніж утричі – з 1,17 трлн рублів (близько $15 млрд) до 3,8 трлн рублів (приблизно $48 млрд). Основними причинами фахівець називає зниження цін на нафту та дію міжнародних санкцій. Зокрема, доходи від нафтогазового сектору впали на 25% від запланованих показників (на 2,6 трлн рублів або $33 млрд). Одним із основних чинників падіння залишаються санкції, які продовжують негативно впливати на енергетичний експорт рф.

«Через міжнародні санкції Росія втратила близько $450 млрд доходів від енергетичного сектору, а 66% ліквідних активів Фонду національного добробуту вже витрачено», – зауважили у представництві Великої Британії в ОБСЄ.

Президент України Володимир Зеленський закликає до подальшого посилення санкційного тиску на рф, зокрема у сферах енергетики та обмеження доступу до технологічних компонентів, які можуть бути використані для виробництва далекобійної зброї. На його думку, найбільш відчутні для економіки росії наслідки санкцій проявляться у червні 2026 року.