Сполучені штати Америки звинуватили росію у порушенні санкційного режиму, зокрема через імпорт зброї та боєприпасів з КНДР. Про це повідомила виконувачка обов’язків постпреда США при ООН Дороті Ші під час засідання Ради безпеки ООН у середу.
Про це розповідає UBB
Обвинення у порушенні санкцій та вивчення ситуації
За словами Ші, рік тому «росія за мовчазної підтримки китайської сторони» наклала вето на продовження мандату групи експертів, що здійснює моніторинг виконання санкцій щодо КНДР. Це, на її думку, позбавило всі держави-члени ООН важливої та об’єктивної інформації.
«Незалежні та авторитетні організації, такі як Центр відкритих джерел, продовжують досліджувати ситуацію та надавати дані про порушення резолюцій щодо КНДР,» — зазначила дипломатка. Вона додала, що ці організації використовують супутникові знімки та створюють цифрові тривимірні моделі суден і контейнерів, щоб підрахувати кількість боєприпасів, ракет та інших військових матеріалів, що імпортує росія з КНДР, порушуючи санкції.
Порушення санкцій та порушення резолюцій
Дороті Ші нагадала, що Північна Корея продовжує порушувати резолюції Ради безпеки, експортувавши вугілля та залізну руду до Китаю. Вона наголосила: «росія цинічно перешкоджає роботі Ради безпеки щодо імплементації санкцій проти КНДР, намагаючись уникнути відповідальності за власні порушення.»
За її словами, з вересня 2023 року Північна Корея передала росії понад 24 тисячі контейнерів з боєприпасами та понад 100 балістичних ракет, які можуть бути використані проти України. Вона підкреслила, що ці поставки є грубим порушенням усіх резолюцій ООН, котрі забороняють обмін зброєю та військовою допомогою з боку КНДР.
«Усі резолюції щодо КНДР залишаються чинними, незалежно від спроб росії та китайської сторони їх заблокувати,» — наголосила в. о. постпреда. Вона також заявила, що США готові внести до санкційного списку судна, залучені до порушень режиму санкцій щодо КНДР.