Міністерка економіки України Юлія Свириденко провела у Вашингтоні зустріч із міністром фінансів США Скоттом Бессентом. Переговори були сфокусовані на реалізації перших ініціатив Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови та впровадженні механізмів захисту для інвесторів.
Про це розповідає UBB
Партнерство у стратегічних сферах
Під час зустрічі Свириденко наголосила, що вже напрацьовано конкретні проєкти у сферах видобутку графіту, літію та титану. Саме ці галузі можуть стати основою для взаємовигідної співпраці між Україною та США. Запуск першого засідання керівної ради фонду, який заплановано на кінець липня, має дати старт операційній роботі фонду та пришвидшити впровадження важливих для країни проєктів.
Свириденко також пропонувала розширити інвестиційний мандат фонду, що дозволить залучати підтримку для українських компаній, зокрема й у сфері оборонної промисловості. За її словами, американська сторона проявила відкритість до цієї ініціативи, а окремою темою переговорів стало питання розширення страхування військових ризиків, щоб забезпечити гарантії для іноземних інвесторів.
Підтримка України та умови співпраці
«Я підтвердив підтримку США суверенітету України та прагнення до забезпечення міцного та тривалого миру. Ніхто, хто фінансував чи постачав російську військову машину, не повинен мати змоги отримати вигоду від відбудови України», – заявив Скотт Бессент.
Скотт Бессент підкреслив спільне прагнення до ефективного запуску операційної діяльності фонду та запевнив у рішучій підтримці України. Американські компанії демонструють готовність інвестувати, проте наголошують на необхідності відповідних гарантій безпеки для своїх вкладень.
Українська делегація на чолі з першою віцепрем’єр-міністеркою Юлією Свириденко прибула до Вашингтона для проведення низки зустрічей із представниками обох палат Конгресу США. Як зазначив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, у програмі перебування заплановано численні переговори з політиками різних партій.
Офіційна угода про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови набула чинності у травні після передачі відповідної дипломатичної ноти США. Підписана 30 квітня угода про економічне партнерство визначає, що Україна зберігає повний контроль і власність над фондом, структура фінансування – 50 на 50, при цьому не виникає жодних боргових зобов’язань перед США. Документ не суперечить євроінтеграційним прагненням України, а фонд наповнюватиметься надходженнями від нових ліцензій.