Трамп закликав РФ та Україну почати негайні переговори про припинення війни

Після розмови з Путіним Трамп заявив, що Україна і РФ мають «негайно» розпочати переговори

Президент США Дональд Трамп заявив, що його недавня розмова з російським президентом Володимиром Путіним пройшла у дуже позитивному ключі, і закликав Росію та Україну негайно почати переговори щодо припинення бойових дій та завершення війни. За його словами,

Про це розповідає UBB

“Щойно завершив двогодинну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Вважаю, що вона пройшла дуже добре. Росія і Україна негайно розпочнуть переговори про припинення вогню і – що більш важливо – про завершення війни. Умови для цього будуть обговорені між сторонами, оскільки вони мають найкраще уявлення про деталі переговорів, яких ніхто інший не знає. Тон і дух розмови були чудовими”.

Трамп додав, що поінформував про результати своїх переговорів з президентом України Володимиром Зеленським, а також із лідерами Європейського Союзу та інших країн. Він зазначив, що під час розмови повідомив про всі нюанси та результати, і висловив сподівання, що процес зможе швидко розпочатися, щоб покласти край конфлікту.

Переконливий заклик до миру та дипломатії

У своїх зауваженнях Трамп підкреслив, що Росія та Україна мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони. За його словами, Росія готова працювати над меморандумом про майбутній мирний договір із Києвом. Це відбувається на тлі перших переговорів, що відбулися у Стамбулі між представниками обох країн, які були перервані ще в перші тижні повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.

Зустріч у Стамбулі, хоча і не дала конкретних домовленостей щодо припинення бойових дій, сприяла обміну полоненими та відкрила шлях до подальших переговорів. Українські та російські делегації висунули свої максималістські вимоги, що не знайшли підтримки у Києві та серед західних союзників.

Контекст і перспективи дипломатичних зусиль

З моменту вступу на посаду у січні, Трамп наголошував на необхідності припинення війни та ставив цю мету пріоритетом своєї зовнішньої політики. Однак, через продовження бойових дій та несприйняття Москви і Києва до пропозицій про короткострокове припинення вогню, ці зусилля залишилися на рівні декларацій.

Зеленський нещодавно відвідав Туреччину та Ватикан для пошуку підтримки у дипломатичних зусиллях, а його зустрічі з американськими та європейськими лідерами продемонстрували фокус української сторони на дипломатії та пошуку миру. Проте, поки що прогресу у перемовинах не досягнуто, і війна триває, з новими обстрілами та випробуваннями для України.