Центральний банк російської федерації 6 червня оголосив про зниження ключової процентної ставки з 21% до 20%. Це рішення ухвалене на тлі поступового зменшення інфляційного тиску в країні, повідомили у фінансовому регуляторі.
Про це розповідає UBB
Внутрішній попит і економічна динаміка
У Центробанку зазначили, що внутрішній попит продовжує випереджати можливості розширення пропозиції товарів і послуг. Регулятор вважає, що економіка росії поступово повертається до траєкторії збалансованого зростання.
«При цьому внутрішній попит, як і раніше, випереджає можливості розширення пропозиції товарів та послуг, російська економіка поступово повертається до траєкторії збалансованого зростання».
Динаміка ставки та реакція бізнесу
З липня 2023 року ключова процентна ставка у росії підвищилася з 7,5% до 21% і залишалася на цьому рівні з жовтня 2024 року. Основною причиною такого жорсткого кредитного курсу, за словами голови Центробанку Ельвіри Набіулліної, була загроза високої інфляції. Вона також повідомила, що у разі відсутності подальшого зниження інфляції чи її зростання установа може знову підвищити ключову ставку.
Набіулліна неодноразово стикалася з критикою з боку представників великого бізнесу росії, які закликали до послаблення кредитної політики. За їхніми словами, суворі умови кредитування спричиняють ризик стагфляції та зростання витрат федерального бюджету. Однак Центробанк наполягав на збереженні високої ставки задля стримування інфляції в країні.