На світових ринках ціни на нафту продовжують підвищуватися. За станом на 04:33 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 26 центів, або 0,4%, до 65,04 долара за барель. Вартість нафтової марки West Texas Intermediate (WTI) піднялася на 24 центи, або 0,39%, і становить 61,77 долара за барель.
Про це розповідає UBB
Причиною такого здорожчання експерти називають відтермінування президентом США Дональдом Трампом запровадження мит у 50% на імпорт товарів з Європейського Союзу щонайменше до 9 липня. За даними агентства Reuters, після оголошення цієї новини побоювання щодо зниження попиту на пальне через можливе уповільнення світової економіки ослабли.
Також, на ринок вплинули повідомлення про зменшення кількості бурових установок американськими нафтовими компаніями на 8, до 465, що є найнижчим показником з листопада 2021 року. Причиною такого скорочення вважаються низькі ціни на нафту.
Обмеження на зростання цін та вплив ОПЕК+
Водночас, експерти зазначають, що сильніше здорожчання сировини стримує очікування щодо збільшення нафтовидобутку країнами ОПЕК+. Серед можливих сценаріїв — підвищення виробництва на 411 тисяч барелів на добу вже в липні.
«Ринок нафти вже відчуває тиск через стратегію прискореного нарощування видобутку ОПЕК+. Зростання цін, найімовірніше, буде обмеженим»
, – повідомляється у аналітичних матеріалах.
Згідно з новинами, президент США Дональд Трамп оголосив про відкладання введення мит у 50% на імпорт товарів із Європейського Союзу щонайменше до 9 липня. Це рішення було прийнято після телефонної розмови з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка запропонувала почати нові торговельні переговори.
«Мені зателефонувала Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської комісії, з проханням продовжити встановлений на 1 червня термін із введення 50% тарифу щодо торгівлі з ЄС. Я погодився на продовження – до 9 липня 2025 року. Для мене було честю це зробити», – цитує повідомлення Трампа.
Також, за словами урядовиці ЄС, у Євросоюзу є достатньо часу до 9 липня для досягнення торговельної угоди зі США. Вона підкреслила, що Європа готова вести швидкі та рішучі переговори, а також що ЄС і США «поділяють найважливіші та найтісніші торговельні відносини у світі».