Україна могла отримати понад $2 млрд від експорту зброї минулого року

Єврокомісія підписала перші контракти на інвестиції в ОПК України: ЄС виділить €900 млн на зброю для ЗСУ з прибутків від заморожених активів РФ.

Українські підприємства оборонної галузі готові експортувати надлишкову військову продукцію країнам-партнерам, але для цього їм необхідно отримати відповідний дозвіл держави. Про це повідомила виконавча директорка Технологічних сил України Катерина Михалко під час форуму, присвяченого питанням експорту українського озброєння.

Про це розповідає UBB

За словами Михалко, лише у минулому році Україна могла б отримати понад $2 мільярди від продажу зброї за кордон. Це підкреслює важливість налагодження контрольованого та легітимного механізму експорту, що дозволить вивести українську військову продукцію на міжнародний рівень і залучити значні фінансові ресурси для оборонної сфери.

Загрози з боку росії та потреба українського експорту

Виконавча директорка зазначила, що росія активно стимулює розвиток галузі безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та розширює свою міжнародну співпрацю у військовій сфері. За її словами, за час війни російські представники підписали угоди на експорт військової техніки на суму понад 55 мільярдів доларів.

“Існує ризик, що росія може зайняти нішу, яка належить Україні”

, — додала вона.

У зв’язку з цим українські зброярі на форумі звернулися до президента України із проханням зняти заборону на контрольований експорт озброєнь, що відкриє нові можливості для розвитку галузі та посилення оборонного потенціалу країни.

Планові проєкти та міжнародне співробітництво

На симпозіумі Rearmament Europe – Readiness 2030 у Парижі Україна представила кілька проєктів із виробництва дронів, боєприпасів, ракет та засобів радіоелектронної боротьби. Ці ініціативи розглядатимуться для фінансування у межах програми Європейського Союзу Security Action for Europe з бюджетом 150 мільярдів євро, що створить додаткові можливості для розвитку української оборонної індустрії.