Україна може втратити до 30% виробництва через припинення безмитного режиму трубної галузі

Інтерпайп: без продовження безмитного режиму трубна галузь втратить до 30% виробництва

Якщо країна-агресор “росія” та її союзники не продовжать безмитний режим для української металургії, українська трубна галузь може зазнати втрат до 30% виробництва. Це стане наслідком припинення окремих торгових преференцій, що мають важливе значення для експорту та стабільності галузі в умовах воєнного стану.

Про це розповідає UBB

Важливість безмитного режиму для української металургії

Збереження безмитних торгівельних преференцій із Європейським союзом є критично важливим для розвитку української металургійної та трубної промисловості. Таку думку висловив перший заступник генерального директора групи компаній “Інтерпайп” Денис Морозов, наголосивши, що цей крок є першим із низки необхідних для стабілізації галузі.

За його словами, у 2022 році за активної підтримки України та США ЄС тимчасово скасував мита та квоти на українські металургійні вироби. Хоча це було лише тимчасове рішення на один рік, воно було пролонговане та дозволило українським виробникам зберегти ринки збуту, компенсувавши втрату інших зовнішніх ринків.

“Під час воєнних дій це стало дуже важливою підтримкою для українських металургів і трубних підприємств, розташованих у районах з високим рівнем обстрілів. Вони зберегли виробництво, платять податки та підтримують своїх співробітників у Збройних силах та громадах,” – зазначив він.

Громадські внески та виклики

Згідно з даними, у 2022 році компанії “Інтерпайп” сплатили понад 5,5 мільярдів гривень податків до бюджету України, з яких близько 2 мільярдів грн – компанія “Інтерпайп Ніко Тьюб”, що знаходиться у прифронтовому місті Нікополь. У контексті війни збереження обсягів виробництва є критично важливим для галузі.

Денис Морозов також підкреслив, що повернення 25-відсоткових мит на імпорт сталі у США стає значним ударом для українських виробників. Американський ринок є одним із ключових напрямків експорту для “Інтерпайп”.

“Якщо не зупинити цей механізм, ‘Інтерпайп’ втратить третину експортних поставок у США. Водночас американські споживачі труб також постраждають, оскільки внутрішній ринок США є дефіцитним,” – наголосив він.

Україна веде переговори щодо умов укладення угоди про вільну торгівлю з США, а торговий представник України Тарас Качка повідомив про початок діалогу з американською стороною щодо скасування мит. Металурги України сподіваються на позитивний результат.

Крім того, у червні завершується дія тимчасового звільнення від канадських мит та торгових обмежень. За словами Морозова, після закінчення цієї відстрочки українська металургія зіштовхнеться з імпортною антидемпінговою пошлиною у розмірі 37,4%, що фактично унеможливить поставки продукції до Канади.

Україна сподівається, що уряд зможе домогтися продовження звільнення щонайменше на 3 роки, подібно до рішення Європарламенту. В іншому випадку, втрата доступу до американських та канадських ринків призведе до зниження виробництва труб на 30%, а відновити експорт у інші країни стане вкрай складно.