Міністерство фінансів України підписало кредитну угоду з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), яка передбачає надання Україні 471,9 мільярда японських єн. Це еквівалентно понад 3 мільярдам доларів США. Кошти стануть черговим траншем у межах механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), що реалізується країнами «Групи семи».
Про це розповідає UBB
Умови залучення коштів та їх призначення
Обслуговування та погашення кредиту відбуватиметься за рахунок майбутніх доходів, одержаних від знерухомлених активів російської федерації. Планується, що отримані від Японії кошти будуть спрямовані на фінансування пріоритетних видатків Державного бюджету України, зокрема для підтримки економіки та подальшого розвитку країни.
Механізм ERA, ініційований країнами G7, орієнтований на надання Україні приблизно 50 мільярдів доларів США у вигляді позик, які забезпечуються доходами від заморожених російських суверенних активів. Виділені ресурси мають бути використані для покриття бюджетних потреб, військових витрат і відновлення критичної інфраструктури.
Підтримка Японії та стратегічне значення ERA
«Документ передбачає надання Україні кредиту у розмірі 471,9 мільярда японських єн (понад 3 мільярди доларів США). Обслуговування та погашення кредиту здійснюватиметься за рахунок майбутніх доходів, отриманих від знерухомлених російських активів», – йдеться в повідомленні.
Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що з лютого 2022 року Японія надала Україні понад 8,5 мільярда доларів США, з яких 955 мільйонів були надані на безповоротній основі. Він підкреслив, що впровадження механізму ERA дозволить забезпечити стабільне фінансування потреб державного бюджету у 2025 році та підтримати Україну в середньостроковій перспективі.
Водночас, Марченко наголосив: механізм ERA є проміжним кроком, а стратегічною метою України залишається створення міжнародного компенсаційного механізму. Його функцією стане повна конфіскація заморожених активів центрального банку рф і спрямування їх на відшкодування збитків, завданих агресією російської федерації проти України.
Попередню угоду щодо такого траншу Україна та Японія підписали у квітні поточного року.