Україна передає літієве родовище інвесторам, пов’язаним з Трампом

У США подвоять виробництво літію, щоб витіснити Китай з ланцюга поставок

В Україні консорціум на чолі з ірландською компанією TechMet став переможцем конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції корисних копалин для літієвої ділянки в Кіровоградській області.

Про це розповідає UBB

Про це повідомляє газета New York Times, посилаючись на двох членів конкурсної комісії.

Літієве родовище “Добра” вважається одним з найбільших в Україні, і літій є ключовим компонентом для електричних акумуляторів.

“Рішення все ще потребує офіційного схвалення Кабінету міністрів України, водночас чиновники заявили, що угода фактично укладена”

, – зазначає видання.

Консорціум, що переміг у тендері, тісно пов’язаний з адміністрацією президента США Дональда Трампа. До його складу входить Рональд Лаудер, спадкоємець косметичної компанії Estée Lauder та давній друг Трампа, з яким він знайомий з часів навчання в коледжі. Лаудер також був спонсором Республіканської партії.

Найбільшим акціонером TechMet є американське агентство DFC.

Умови тендеру передбачали мінімальні інвестиції в розмірі 179 мільйонів доларів США, але один з членів комісії, яка голосувала 8 січня, зазначив, що пропозиція консорціуму була значно вищою.