Україна активно впроваджує реформи, які спрямовані на зміцнення економіки та підготовку до вступу в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час відкриття міністерського засідання ОЕСР 3 червня.
Про це розповідає UBB
Кроки України на шляху до членства в ОЕСР
Денис Шмигаль наголосив, що країна має намір приєднатися до ОЕСР вже у 2025 році. За його словами, Київ ще з 2023 року розпочав активний діалог щодо вступу до організації. З того часу Україна спільно з ОЕСР запровадила 23 різноманітні заходи, а також приєдналася до восьми правових інструментів цієї міжнародної інституції.
Значний прогрес досягнуто у впровадженні антикорупційної інфраструктури: уряд практично реалізував Державну антикорупційну програму, яка, за оцінками, на 80% відповідає вимогам ОЕСР. Також було розширено процес цифровізації державних послуг, а дерегуляція вже дозволила скасувати до 2 тисяч регуляторних інструментів.
Досягнення у реформуванні державного сектора
Шмигаль підкреслив успіхи у впровадженні стандартів ОЕСР у сферах приватизації та корпоратизації. Доходи від приватизації державного майна перевищили заплановані показники у 2,5 рази. Окрім цього, уряд провів масштабну роботу з тріажу державних підприємств та визначив перелік компаній, де будуть сформовані незалежні наглядові ради.
«Внаслідок наших реформ досвід повсякденної корупції українців за останні роки знизився з 70% до 15%. Це показник, що змінює парадигму розвитку держави з пострадянської на європейську», – додав прем’єр.
У листопаді 2023 року уряд затвердив План заходів щодо реалізації Програми ОЕСР для України. Денис Шмигаль також зауважив, що членство в ОЕСР стане маркером готовності України до вступу в Європейський союз, а також важливим сигналом для іноземних інвесторів про перспективність української економіки.