Підписання Угоди про створення Американсько-українського інвестиційного фонду розвитку відкриває нові перспективи для української галузі геологорозвідки та надрокористування. За словами президента Спілки геологів України Павла Загороднюка, в Україні виявлено понад 20 000 родовищ і проявів 105 типів корисних копалин, проте лише 3 500 з них наразі активно розробляються.
Про це розповідає UBB
Проблеми та потенціал української геологорозвідки
Згідно з його словами, більша частина родовищ залишилась із радянських часів і експлуатується переважно приватними підприємствами в рамках процесів приватизації. Водночас нові родовища практично не розвідуються, а проблема «сплячих» ліцензій — коли роботи на потенційних ділянках не ведуться — залишається актуальною.
«Гостра проблема — «сплячі» ліцензії, коли жодні роботи на розвіданих і перспективних ділянках не ведуться», – зазначив Загороднюк.
На сьогодні єдине підприємство, яке займається серйозною геологорозвідкою, — це «Укргазвидобування», яке входить до Групи «Нафтогаз». За словами експерта, прихід американських інвесторів і сучасних технологій стане важливим поштовхом для розвитку галузі та створення нових робочих місць у країні.
Очікування від інвестицій та технологічного прориву
За словами Павла Загороднюка, залучення іноземних інвесторів не тільки підвищить рівень геологорозвідки, а й сприятиме покращенню зайнятості фахівців, а також підвищенню ефективності використання надр. Це відкриває нові можливості для країни у сфері видобутку корисних копалин та їх раціонального освоєння.