23 травня в Україні було офіційно запущено Американо-український інвестиційний фонд, що став результатом підписання двох угод про співпрацю та обміну нотами між урядами України та США. Це важливий крок у залученні іноземних інвестицій для відновлення та розвитку стратегічних секторів економіки країни.
Про це розповідає UBB
Основні цілі та сфери підтримки фонду
Міністр економіки Юлія Свириденко відзначила, що створений фонд має рівноправне управління та фінансуватиме важливі для країни проєкти, зокрема у галузі видобутку природних ресурсів, енергетики, портової інфраструктури та транспорту. Вона додала, що фонд сприятиме налагодженню співпраці українських компаній із міжнародними інвесторами, зокрема з Development Finance Corporation (DFC), що відкриє додаткові можливості для залучення капіталу.
За словами Юлії Свириденко, фонд працюватиме без встановленого строку, але результати діяльності будуть аналізуватися кожні 10 років для оцінки прогресу та коригування стратегії.
Оновлення списку корисних копалин для України
Одночасно уряд оновив перелік корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, додавши нові види ресурсів для забезпечення енергетичної безпеки та залучення інвестицій у їхній розвиток. До переліку увійшли:
- природний водень – перспективне джерело чистої енергії;
- газ колекторів щільних порід – важливий ресурс для енергетичного сектору;
- цезієві руди – стратегічно важливі мінерали для електроніки та оборонної промисловості.
Ці зміни мають на меті актуалізувати ресурсний потенціал України, підсилити її енергетичну безпеку та сприяти залученню інвестицій у розвідку й видобуток нових корисних копалин.
Відповідно до оцінки британського видання The Times, успіх реалізації угоди між США і Україною залежить від трьох ключових чинників: значних авансових інвестицій американського капіталу, здатності України пережити війну з росією та гарантій безпеки для підприємств і персоналу, щоб уникнути ризиків із боку російських ракет.