АТ «Укрзалізниця» планує збільшити обсяги залучення інфраструктурних матеріалів з Японії, зокрема додатково імпортувати ще 3 тисячі тонн рейок японського виробництва для модернізації і відновлення транспортної мережі.
Про це розповідає UBB
Спільні проєкти у транспортній інфраструктурі
Про нові кроки у співпраці між Україною та Японією повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк під час конференції «Україна-Японія: Економічне зростання України в контексті війни». Захід був присвячений визначенню пріоритетних напрямків спільної роботи у сфері відбудови країни, а також презентації інвестиційних можливостей для японського бізнесу.
Особливу увагу на конференції приділили відновленню й розвитку транспортної інфраструктури України: залізниці, портів, а також підвищенню транзитного та експортного потенціалу країни.
«Обсяг наданої нам японської гуманітарної, технічної та бюджетної підтримки вже становить близько 15 млрд дол. Наразі ми також плануємо активно залучати і бізнес до відновлення України», – зазначила Денисюк
Україна та Японія реалізують спільні проєкти за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). У межах цієї співпраці у сфері транспортної інфраструктури вже здійснено низку важливих ініціатив.
Від грантової допомоги до модернізації портів
Завдяки грантовій допомозі «Укрзалізниця» отримала 25 тисяч тонн рейок для забезпечення безперебійної логістики та важку будівельну техніку. Ще 3 тисячі тонн високоякісних японських рейок планується залучити найближчим часом.
Агентство відновлення отримало модульні мости, які дозволяють оперативно встановлювати конструкції у місцях руйнувань. Крім того, було передано велику партію автомобілів для регіональних служб, які використовуватимуться для обстеження стану автомобільних доріг та мостів. Значну частину допомоги становить і високотехнологічне обладнання для діагностики мостів, частина якого є унікальною для України.
Адміністрація морських портів України отримала будівельну техніку для швидкого реагування на надзвичайні ситуації. У планах – подальша модернізація портової інфраструктури та залучення приватного бізнесу, зокрема шляхом впровадження концесійних проєктів у морських портах. Першочергово підготовка концесійних проєктів ведеться у порту Чорноморськ.
Для залучення бізнесу до відбудови та координації зусиль створено Японсько-українську платформу з інфраструктурних технологій для відновлення та відбудови (JUPITeR), яка запущена спільно Міністерством розвитку громад України та японським міністерством землі, інфраструктури, транспорту та туризму.
JUPITeR сприятиме визначенню перспективних напрямків співпраці, підтримуватиме участь японських компаній у відбудові України, посилюватиме міжурядовий діалог та забезпечуватиме оперативну інформацію для ефективної взаємодії між українськими та японськими партнерами.