В Україні застосунок Дія має потенціал перетворитися на повноцінний цифровий маркетплейс, який зможе співпрацювати з бізнесом і навіть вийти на IPO. Це стане можливим завдяки створенню окремої державної компанії, що управлятиме платформою та розвиватиме її як комерційний інструмент для надання різноманітних сервісів.
Про це розповідає UBB
Можливості монетизації та нові функції Дії
Згідно з інформацією віцепрем’єр-міністра та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, у травні 2025 року стартує перша хвиля монетизації платформи, а вже у червні очікуються перші прибутки. Один із перших інструментів, який активно застосовують банки — шеринг документів для віддаленого відкриття рахунків. Наприклад, лише за один день через Дію було відкрито 22 тисячі нових рахунків у monobank. Фінансові установи готові платити за інтеграцію платформи, оскільки це зменшує витрати, прискорює обслуговування і розширює доступ до клієнтів.
У майбутньому до платформи додадуть інфраструктуру для бізнесу, що дозволить компаніям запускати власні сервіси безпосередньо на платформі. Це зробить застосунок цифровим державним маркетплейсом, де кожна дія матиме реальне ринкове значення. Федоров підкреслив, що платформа зможе стати окремою компанією з можливістю виходу на IPO, що стане унікальним кроком для державного цифрового сервісу.
Впровадження штучного інтелекту у Дію
Ще одним важливим напрямом трансформації є запуск ШІ-агента у платформі. З червня користувачі зможуть взаємодіяти з державними сервісами у форматі звичайного діалогу. Це дозволить створити особистого помічника кожного громадянина, який здатен самостійно знаходити необхідні документи у реєстрах та відправляти їх користувачам.
«Достатньо буде написати в чат: “надішли мені довідку про доходи за 2023 рік”, і система самостійно знайде потрібний документ у реєстрах та відправить його».
Ця інновація не лише спростить інтерфейс, а й кардинально змінить взаємодію громадян із державою. ШІ допоможе у складних процесах, наприклад, у подачі заяв про компенсацію за зруйноване майно. Користувачі лише повідомлять про пошкодження, а система проведе всі необхідні етапи — від збору фотографій до формування заяви та її подання.
За словами Федорова, голосовий доступ до державних послуг стане нормою, а класичні форми та кнопки поступово зникатимуть, їх замінюватимуть штучні інтелектуальні асистенти, що братимуть на себе рутину бюрократії.