В Україні планують створення першого підземного індустріального парку

В Україні всіх надавачів соцпослуг звільнили від ПДВ

«Бюро інвестиційних програм» (BIP), яке управляє індустріальними парками «Володимир» та «Нововолинськ», ініціювало створення в Харкові першого підземного індустріального парку в Україні.

Про це розповідає UBB

Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. Він зазначив, що «початок земельних робіт заплановано на перший квартал 2026 року».

Згідно з інформацією компанії BIP, проєкт реалізується у відповідь на масштабні руйнування промислової інфраструктури внаслідок збройної агресії рф в Харківській області. «З метою збереження виробничого потенціалу, робочих місць та забезпечення безпеки працівників розглядається можливість створення індустріального парку у підземному форматі», — зазначає компанія.

BIP повідомляє, що наразі в індустріальному кластері Харківщини функціонують лише три з 15 підприємств, які спеціалізуються на машинобудуванні, металообробці, виготовленні гідравлічних систем та шкільних меблів.

«Новий індустріальний парк функціонуватиме як автономний простір для підприємств, здатних працювати в умовах посилених безпекових ризиків. Реалізацію проєкту підтримали міжнародні інвестори», — повідомила компанія, не наводячи інших подробиць.

Вона також зазначила, що подібні об’єкти існують лише в п’яти країнах світу, проте для Харкова така ініціатива може стати стратегічною відповіддю на сучасні виклики.

Бюро інвестиційних програм — це група компаній, яка має експертизу у залученні інвестицій, їх супроводі, розвитку відновлювальної енергетики та інфраструктури.