В Україні прогнозують зростання офіційного курсу долара у червні

В українських банках очікується зміна курсу долара

Очікується, що в Україні у червні відбудеться помітне зростання офіційного курсу долара. За оцінками експертів, у цей період курс знаходитиметься в межах від 41,6 до 42 гривень. На понеділок, 24 травня, Національний банк України оновив офіційний курс долара до 41,51 грн, що на 1 копійку вище за попередній показник.

Про це розповідає UBB

Керівниця аналітичного департаменту «Фінансового пульсу» Діляра Мустафаєва зазначає, що на валютний ринок у червні впливатиме низка економічних факторів. Зокрема, вона підкреслює роль політики Нацбанку та її впливу на стабілізацію курсу.

Основні фактори, що впливатимуть на валютний курс

“Очікується подальше послаблення інфляційного тиску, що створить передумови для стабілізації валютної ситуації. Водночас варто враховувати режим “керованої гнучкості”, за якого Нацбанк зберігає можливість оперативного втручання через валютні інтервенції для згладжування дисбалансів між попитом і пропозицією. Така стратегія мінімізує ризики різких валютних коливань”, — пояснила експертка.

Мустафаєва додає, що курсові коливання у червні будуть різноспрямованими, а різниця між курсами купівлі та продажу залишатиметься мінімальною. За її словами, міжбанківські курси та курси готівкового ринку майже не відрізнятимуться.

Вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на курс

Економічна ситуація у країні, зокрема, адаптація українського експорту до нових умов співробітництва з ЄС після завершення дії економічного безвізу, стане важливим аспектом у червні. Очікується тимчасове зниження обсягів експорту через рестрикції та введення мит, хоча преференції залишаються для металургійної продукції, що частково згладжуватиме валютні втрати.

Крім того, міжнародні резерви України на кінець квітня досягли рекордного рівня — 46,7 мільярда доларів, що створює «подушку безпеки» на випадок тимчасового зменшення валютних надходжень.

Зовнішня фінансова підтримка сприяє збереженню балансу бюджету та зменшенню тиску на валютний ринок. Надходження допомоги дозволяють контролювати ситуацію та уникати системних криз.

Щодо військової ситуації, експертка відзначає, що очікування зменшення бойової активності — так зване «умовне перемир’я» — може позитивно впливати на споживчі настрої. Водночас, вона наголошує, що ці процеси залишаються динамічними та непередбачуваними.

Загалом, у червні валютний ринок ймовірно залишатиметься стабільним, а Національний банк продовжить контролювати ситуацію. Коливання курсу будуть прогнозованими, системних загроз поки що не передбачається.